25.11.2016 Zajęcia dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 330 w Warszawie

środa 21.12.2016

Prelekcje edukacyjne dla dzieci od dawna są bardzo ważną częścią naszej działalności. Nie byłyby one możliwe (a przynajmniej nie w takim stopniu), gdyby nie nasi ptasi podopieczni, którzy w tym przypadku pełnią funkcję przedstawicieli swoich dziko-żyjących pobratymców. Wierzymy, że dając od najmłodszych lat możliwość obcowania z tymi pięknymi zwierzętami, uwrażliwiamy dzieci na potrzebę ich ochrony i zaszczepiamy w nich szacunek do dzikiej przyrody. Pod koniec listopada KN Aves przeprowadziło zajęcia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 330 w Warszawie. W czasie prelekcji opowiadaliśmy o gatunkach ptaków drapieżnych żyjących w Polsce, ich biologii oraz podstawowych akcesoriach sokolniczych, a pomagały nam: Gizmo – płomykówka, Ufka – raróg i Koleś – jastrząb. Uczniowie z wyraźnym entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach i co chwilę zadawali pytania lub odpowiadali na te zadane przez nas. Następnie odbył się konkurs zdobytej wcześniej wiedzy, a nagrodą była możliwość wykonania samodzielnego przylotu do rękawicy sowy lub sokoła. Na sam koniec na dzieci czekała niespodzianka – kury jedwabiste, które wzbudziły nie mniejszy podziw niż ptaki drapieżne!

11