Gość na Wydziale: firma Big Dutchman

wtorek 20.12.2016

BD1W dniu 5.12.2016r. gościliśmy na Wydziale Przedstawicieli firmy Big Dutchman: Pana Artura Balcerowiaka, Dyrektora Sprzedaży i Pana Łukasza Bartkowiaka, Dyrektor Serwisu, którzy uczestniczyli w zajęciach z przedmiotu „Nowe technologie w produkcji zwierzęcej”. Pan Łukasz Bartkowiak przedstawił historię firmę Big Dutchman, jej aktualną działalność w Polsce i na świecie oraz zapoznał studentów z technologiami nowoczesnego chowu świń. Prezentacja dotyczyła m.in. systemu PEF (Pulsacyjna Pola Elektryczne) skarmiania rozdrobnioną kukurydzą, system żywienie loch karmiących EasySlider, a także wspomagający hodowcę system wykrywania rui u loch Pigwatch. Pan Łukasz Bartkowiak omówił oprogramowanie Big Farm Net Manager 3.1.0. do kompleksowego zarządzania fermą trzody chlewnej firmy Big Dutchman omawiając liczne ułatwienie dla sterowania systemem wentylacji w chlewniach (ClimatePro BFN), żywieniem loch (CallmaticPro i Call-InnPro), żywieniem na mokro (HydroMixPro), automatycznym ważeniem świń (TriSortPro) czy zasobami pasz (SiloChechPro).  Studenci z zainteresowaniem słuchali Przedstawicieli firmy Big Dutchman i aktywnie dyskutowali na poruszane tematy.

Obraz 486 Obraz 488
Obraz 490 Obraz 491