Sukces naszego studenta

środa 14.12.2016

arekW dniach 26 – 27 listopada 2016r. w centrum wystawienniczym Agrokomplex w Nitrze na Słowacji miały miejsce dwie wystawy. Pierwsza to corocznie organizowana Ogólnokrajowa Wystawa Zwierząt oraz druga, połączona z nią, I Wystawa Czwórki Wyszehradzkiej, nadająca tym samym rangę międzynarodową wydarzeniu. Na wystawie prezentowany był drobny inwentarz: drób, gołębie, króliki, a także świnki morskie, ptaki egzotyczne, w mniejszym stopniu zwierzęta akwariowe i terrariowe. Liczba wystawianych zwierząt, to jest drobiu, gołębi i królików wynosiła 5284 sztuk, z czego najliczniej prezentowane były króliki w liczbie 2272 sztuk, następnie gołębie – 1628 sztuk oraz drób – 1384 sztuk.

Inż. Arkadiusz Matuszewski, student studiów IIo na kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich na Wydziale Nauk o Zwierzętach oraz członek Międzywydziałowego Koła Naukowego AVES, będący także członkiem Związku Hodowców Drobiu Rasowego „Gallus” w Polsce na wystawie w Nitrze uzyskał bardzo wysokie oceny w prezentowanej stawce kur rasy jedwabista miniaturowa biała. Kogut zdobył 95 punktów (bardzo dobry), dwie kury ex aequo po 96 punktów (wybitne). Nagrodę honorową w postaci pucharu przyznano jednej z nich. Hodowcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na wystawach.