9-13.11.2016 43 Międzynarodowe Łowy z Sokołami

środa 30.11.2016

W dniach 9-13 listopada 2016r. niedaleko miejscowości Busko-Zdrój odbyły się 43 Międzynarodowe Łowy z Sokołami. W wydarzeniu tym, na zaproszenie Polskiego Klubu Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników”, licznie wzięli udział członkowie Koła Naukowego Aves. W dniu 10 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie Łowów, po którym wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na osiem grup, w skład których wchodzili sokolnicy polujący zarówno z sokołami jak i jastrzębiami. Następnie udaliśmy się do łowisk. Myśliwi przez trzy kolejne dni mieli okazję podziwiać efekty swojej ciężkiej pracy włożonej w układanie skrzydlatych podopiecznych, ciesząc oczy i ducha kolejnymi pościgami za bażantami. Był to także świetny sprawdzian dla psów podsokolich. Żadna osoba będąca obserwatorem podniebnych ptasich zmagań nie mogła narzekać na brak emocji.  Na uroczystym pokocie znalazły się aż 44 bażanty – tak wysoki wynik nie został osiągnięty od wielu lat, dlatego wszyscy uczestnicy Łowów mieli powody do zadowolenia. Po uroczystościach nasza koleżanka Renata Tobolova zaprezentowała zgromadzonym, czym zajmują się członkowie Koła w ramach jego działalności, a także przedstawiła relację z praktyk wakacyjnych w Abu Dhabi Falcon Hospital. 43 Międzynarodowe Łowy z Sokołami już za nami. Jednak każdy, dzięki ciepłemu przyjęciu Organizatorów i wspaniałej atmosferze, w jakiej mogliśmy przebywać, będzie mile wspominał to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie jeszcze przez długi czas.

fot. Wojciech Zapora

5