27.10.2016 Nabory do Koła Naukowego Aves

niedziela 27.11.2016

W dniu 27 października 2016r. odbyła się pierwsza w roku akademickim 2016/2017 prelekcja Koła Naukowego Aves – nabory nowych członków. Dziwnym zbiegiem okoliczność w tym samym dniu uczelnia zorganizowała Reaktywację – spotkanie, na którym koła naukowe SGGW miały okazję zaprezentować się studentom pierwszego roku. Najwidoczniej musieliśmy dobrze zapaść w pamięć przybyłym, gdyż na spotkaniu pojawiło się prawie 40 osób, a było to dopiero pierwsze spotkanie :) !

Po serdecznym powitaniu (być może przyszłych członków KN Aves) przez opiekunkę Koła – dr Monikę Łukasiewicz oraz wprowadzeniu wygłoszonym przez prezes Renatę, zgasiliśmy światła i prezentację rozpoczęła Magda. Prezentacja pełna była zdjęć zebranych w czasie działalności Koła – KN Aves oficjalnie założono dopiero w 2013r., ale zdjęć z naszych różnych aktywności nie brakowało.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym Koło się zajmuje: daje możliwość nauczenia się podstaw sokolnictwa i opieki nad ptakami drapieżnymi, organizuje wyjazdy na Łowy z Sokołami oraz do doświadczonych sokolników, prowadzi ciekawe badania naukowe związane z ptakami, jest organizatorem pierwszej w Polsce konferencji poświęconej ptakom drapieżnym – Konferencji „Świat Szponiastych Łowców” oraz współorganizatorem Wystawy Kur Ozdobnych i wiele więcej… Podobno legenda głosi, że jesteśmy również najbardziej aktywnym kołem naukowym na wydziale ;) … Na spotkaniu pojawiły się: Huginka (kruk), Ufka (raróg stepowy), Shani (myszołów zwyczajny), jastrzębie: Serafiel, Tilia i Koleś oraz obiekt westchnień wszystkich kobiet, Acer – wyżeł niemiecki.

Prezentacja wszystkim bardzo się podobała i mamy nadzieję, że Magdzie udało się przekazać zgromadzonym pasję i energię. Na koniec informacja dla tych, którzy nie mogli pojawić się na spotkaniu: piszcie do nas i przychodźcie do sokolarni !

aves1 aves2
aves3 aves4