21.10.2016 Stary Kampus SGGW – zajęcia edukacyjne dla dzieci z programu edukacji domowej

niedziela 27.11.2016

Pod koniec października członkowie KN Aves przeprowadzili zajęcia edukacyjne dotyczące najbardziej zróżnicowanej spośród gromad kręgowców lądowych – gromady ptaków (Aves). W zajęciach wzięło udział 45 uczniów korzystających z edukacji domowej wraz ze swoimi rodzicami, jak również żywe ptaki (myszołów zwyczajny, raróg stepowy, myszołowiec towarzyski, kruk oraz płomykówka zwyczajna). 1,5-godzinne zajęcia na świeżym powietrzu składały się z części teoretycznej oraz pokazu lotów wybranych gatunków ptaków, podopiecznych KN Aves. Dodatkową atrakcją była zabawa z telemetrią polegająca na szukaniu przez grupę dzieci schowanej wraz z nadajnikiem dziewczynki. Pod koniec zajęć przeprowadzono konkurs wiedzy, podczas którego dzieci musiały odpowiadać na pytania dotyczące tematyki przeprowadzonych zajęć. Nagrodą za dobrą odpowiedź była możliwość samodzielnego wypróbowania przylotu myszołowca towarzyskiego do rękawicy.

Pomimo chłodnej pogody dzieci oraz rodzice byli bardzo zadowoleni z zajęć, czego dowodem były między innymi uśmiechnięte twarze uczestników. Najważniejszym natomiast dla nas jest fakt, że dzieci wyniosły z zajęć ogromną wiedzę na temat ptaków, co udowodniły bezproblemowym odpowiadaniem na zadawane im podczas konkursu pytania.

2 3-1
 4-1  5-1