Spotkanie z uczniami ze Szkoły podstawowej nr 2 im. J. Kochanowskiego z Ząbek

poniedziałek 21.11.2016

Dnia 10 października br. członkowie Koła Naukowego Aves, wraz ze swoimi podopiecznymi – jastrzębiem, rarogiem i sową uszatką gościli na Wydziale Nauk o Zwierzętach uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. J. Kochanowskiego z Ząbek wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Gut. Celem wizytacji było zdobycie wiedzy na temat ptaków drapieżnych wśród najmłodszych. Podczas krótkiej prelekcji dzieci z fascynacją i zainteresowaniem dowiadywały się, czym charakteryzują się drapieżniki w świecie ptaków, jakie gatunki występują w naszym kraju oraz jak dużą grupę rolę odgrywają w ekosystemie. Po części teoretycznej odbyły się przyloty ptaków do rękawicy, co wzbudziło wśród dzieci ogromne emocje, szczególnie podczas wykonywania przylotu samodzielnie. Nie zabrakło również licznych pytań od dociekliwej publiczności. Dzięki temu spotkaniu uczniowie na zawsze zapamiętają, czym różni się ptak drapieżny od innych ptaków, oraz które zwierzę jest najszybsze na świecie.

1
2