Goście na Wydziale: firma Biochem Polska i IGiHZ PAN

środa 16.11.2016

Logo_BiochemW dniu 24 października 2016r. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych II° kierunku Zootechnika, które poprowadził Pan Bartosz Majewski przedstawiciel firmy Biochem Polska Sp. z o. o. W pierwszej części Pan Bartosz omówił strukturę firmy, następnie opowiedział o rozwoju i sprzedaż innowacyjnych produktów w obszarze żywienia zwierząt oraz weterynarii. Przedstawił działanie żywych kultur drożdży Biosprint oraz probiotyku BioPlus YC bazującego na nowej generacji mikroorganizmów produkujących enzymy. Oba preparaty wpływają na poprawę wykorzystania składników pokarmowych i aktywną stabilizację przewodu pokarmowego. W konsekwencji umożliwiają uzyskanie lepszych wyników produkcyjnych u trzody chlewnej i bydła. Kolejnymi gośćmi tego dnia na zajęciach byli Pan dr hab. Artur Jóźwik oraz absolwentka naszego Wydziału Pani dr inż. Żaneta Zdanowska-Sąsiadek z Laboratorium Jakości Surowców i Produktów Pochodzenia Zwierzęcego oraz Pasz Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN. Tematem zajęć był rynek produktów strusich oraz metody badawcze kontrolujące jakość żywności funkcjonalnej prowadzone w Laboratorium Jakości Surowców i Produktów Pochodzenia Zwierzęcego oraz Pasz. Składamy serdeczne podziękowania Państwu za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i podzielenie się najnowszymi wiadomościami z zakresu żywienia bydła oraz rynku produktów pochodzących od strusia w Polsce i metod badawczych kontrolujących jakość żywności.