28.08.2016 Podkowiański Piknik Historyczny i Święto Pułkowe

czwartek 29.09.2016

Pod koniec sierpnia nasza koleżanka Marlena wraz ze swoimi podopiecznymi – jastrzębiem i rarogiem wzięła udział w obchodach Podkowiańskiego Pikniku Historycznego oraz Święta Pułkowego. Podczas wydarzenia publiczność miała okazję zobaczyć pokaz lotu raroga stepowego oraz dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat sokolnictwa, ptaków drapieżnych, ich rozpoznawania w locie oraz podstaw układania i polowania z nimi. Sokół zachwycił zebranych dynamiką lotu i umiejętnością współpracy ze swoją opiekunką. Po prelekcji i pokazie publiczność chętnie zadawała pytania, na które otrzymała wyczerpujące odpowiedzi. Mamy nadzieję, że styczność ze szponiastymi łowcami pomogła w uzyskaniu cennej wiedzy i przyczyniła się do wzrostu świadomości społeczeństwa na temat utrzymania i hodowli ptaków drapieżnych oraz ich znaczenia w środowisku naturalnym.

111
222