11.09.2016 Dożynki w Wieczfni Kościelnej

czwartek 29.09.2016

Dnia 11 września 2016r. w miejscowości Wieczfnia Kościelna odbyły się gminno-diecezjalne dożynki. Członkowie Koła Naukowego Aves byli zaproszeni przez zarząd Koła Łowickiego „Kamera”, w którym odbywają staż myśliwski chętni do zostania pełnoprawnym sokolnikiem. Impreza rozpoczęła się od pochodu wieńców dożynkowych, których było ponad 80 (!), następnie przez Księdza Biskupa została odprawiona Msza Św. dziękczynna. Na wspólnym stoisku czekały na odwiedzających przeróżne smakołyki takie jak kiełbasa z dzika czy pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym – w ciągu 3 godzin niewiele zostało. Wśród wielu atrakcji, największym zainteresowaniem cieszyła się nasza podopieczna Shani – myszołów zwyczajny, na której widok większość reagowała: „to ten ptak jest prawdziwy?!”. Na stoisku nie zabrakło także trofeów łowieckich i wypchanych zwierząt, które zostały upolowane przez myśliwych z Koła „Kamera”. Niejednokrotnie wypchany borsuk został nazwany lisem lub jenotem, a nasz myszołów jastrzębiem albo orłem (co na pewno podniosło Shani na duchu). Wielką radość sprawiło nam uświadamianie zarówno tych najmłodszych, jak i tych starszych, czym zajmujemy się w Kole Aves oraz opowiadanie o ptakach drapieżnych i zwierzętach żyjących w Polsce.

12
13