„Dog in Animal Assisted Intervention”

piątek 1.07.2016

plakat1W dniach 1-2 lipca 2016r. odbyła się na Wydziale Nauk o Zwierzętach dwudniowa konferencja ,,Dog in Animal Assisted Intervention'”. Była ona podsumowaniem międzynarodowego projektu „Therapy Dog Training – European Standards”. Mianem Animal Assisted Intervention (AAI) określane jest szerokie spektrum pracy dogoterapeutycznej, wśród których wyróżnione zostały główne obszary: edukacja w asyście psa (AAE), terapia w asyście psa (AAT) oraz odmienne formy aktywności w asyście psa (AAA). Na konferencji wystąpią prelegenci z organizacji partnerskich projektu:
• Freiburger Institut für tiergestützte Therapie In Trägerschaft von „Hunde begleiten Leben e.V.“ (Niemcy)
• AntrozoologiSenteret AS (Norwegia)
• Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie (Polska)
• Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom (Polska)
• ABIF – wissenschaftliche Vereinigung für Analyse, Beratung und Interdisziplinäre Forschung (Austria) – partner odpowiedzialny za ewaluację projektu

Konferencja od pierwszych chwil jej organizacji cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem osób związanych z dogoterapią.

D1
D2