24.04.2016 – IV Festiwal Nauki „Skołowany Weekend”

środa 29.06.2016

Pod koniec kwietnia członkowie KN Aves już po raz trzeci gościli na Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”. W przeprowadzonych przez nas zajęciach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, ale również ich rodzice i opiekunowie, którzy wykazywali bardzo duże zainteresowanie pokazem, a ilością zadawanych pytań dorównywali najmłodszej części widowni. Naszymi ptasimi pomocnikami w tym wydarzeniu były: sokół raróg, jastrząb Harrisa oraz sowa płomykówka. W pierwszej części spotkania staraliśmy się w pigułce przekazać takie zagadnienia jak: „co to jest sokolnictwo”, „czym sokolnik zajmuje się na co dzień”, „porównanie jastrzębia i sokoła, czyli jak je rozpoznać na niebie”, „dlaczego sowa to nie ptak sokolniczy” itp. Jak wiadomo, nowo nabytą wiedzę najlepiej utrwala się w praktyce, dlatego w drugiej części zajęć koleżanka Marlena razem z jastrzębiem Harrisa zaprezentowała, jak wygląda podstawowy trening z ptakiem drapieżnym. Oczywiście największe wrażenie wywarł przelot nad głowami widowni. Mamy nadzieję, że za rok również weźmiemy udział w Festiwalu oraz że udało nam się chociaż kilka osób zainteresować ptakami drapieżnymi i pasją do sokolnictwa.

1 2
3 4