11.06.2016r. Zlot Falco Fanów

niedziela 26.06.2016

W dniu 11 czerwca 2016r. Koło Naukowe Aves miało przyjemność uczestniczyć w VII Zlocie Falco Fanów. Mimo, że przedmiotem zainteresowania był sokół wędrowny, nasza podopieczna – raróg Ufka również wzbudzała zachwyt wśród gości. Niewątpliwie kluczowym punktem wydarzenia było obrączkowanie młodych sokołów pochodzących z gniazda na iglicy Pałacu Kultury i Nauki. Trzem młodych (dwóm samcom i samicy) nadano imiona Bazyl, Orion i Wawa. Po założeniu obrączek młode zostały przetransportowane do gniazda, a my udaliśmy się na stoisko, gdzie za pomocą podglądu na żywo mogliśmy obserwować zachowanie sokołów. Na stoisku odbyły się liczne konkursy, podczas których tradycji stało się zadość, gdyż już po raz trzeci z rzędu członkom KN Aves (tym razem naszej prezes Renacie) przypadła wygrana, dokładnie aż trzy. W tym roku konkurs rozpoznawania piór został humorystycznie zmodyfikowany – po odebraniu przez uczestników piór do identyfikacji okazały się one być piórami wiecznymi, a nie piórami ptaków. Nasze Koło także przygotowało niespodziankę dla przybyłych w postaci dwóch piskląt jastrzębia, samicy Tilii i samca Malusa. Oprócz konkursów mieliśmy przyjemność wysłuchania ciekawych prelekcji na temat reintrodukcji sokoła wędrownego. Spotkanie zostało uczczone pięknym tortem z niesamowitą figurą sokoła wędrownego z czekolady. Bardzo miło wspominamy to spotkanie, na pewno wybierzemy się tam za rok.

1 2
3 4