Gość na Wydziale: firma Cargill

poniedziałek 25.04.2016

Cargill_logo_svgW dniu 17 kwietnia br. gościliśmy na Wydziale przedstawicieli firmy Cargill Poland Sp. z o. o.  w ramach przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku zootechnika studiów niestacjonarnych II stopnia. Pani Beata Białecka przedstawiła historię firmy Cargill Poland Sp. z o. o.,której początki sięgają 1865r., a obecnie firma posiada swoje siedziby w 66 krajach, zatrudnia ok. 158 000 pracowników, a w 2015r. obchodziła 150 rocznicę działalności. Pani Lucyna Piórkowska omówiła założenia projektu „Pierwsza praca” realizowanego przez Cargill Poland Sp. z o. o., który daje szansę młodym ludziom zdobycia doświadczenia zawodowego oraz sprawdzenia nabytej na studiach wiedzy w praktyce. Pan Marcin Rydel, absolwent naszego Wydziału, od 7 lat pracujący w firmie Cargill Poland Sp. z o. o., przedstawił najnowszą ofertę żywieniową dla producentów bydła. Pan Marcin omówił zastosowanie granulowanego TMR – EXTENDER oraz wykorzystanie pasz nie modyfikowanych genetycznie w żywieniu bydła.