Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Biotechnologia i dobrostan w naukach o zwierzętach”

piątek 15.04.2016

123Szanowni Państwo,

w imieniu Dziekana oraz Rady Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Biotechnologia i Dobrostan w Naukach o Zwierzętach” połączonej z Sesją poświęconą problemom współczesnego drobiarstwa i hodowli ptaków ozdobnych „7th Poultry Days” Kraków, 23-24 czerwca 2016 r.

Komunikat nr 2

Miło nam poinformować, że wykłady plenarne zgodzili się wygłosić:

Prof. dr hab. Roman KOŁACZ (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu): Current problems of poultry welfare.

Prof. Arieh GERTLER (The Hebrew University of Jerusalem): Resistin-Adiponectin-FGF21-fatty acids interactions in in vitro and in vivo rodent models of T2DM.
Prof dr hab. Andrzej SECHMAN (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie): Chicken ovary – a place of dioxin and polychlorinated biphenyl detoxification.

Udział w obradach Konferencji potwierdzili dotychczas naukowcy z 7 krajów.

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość dalszego zgłaszania uczestnictwa Komitet Organizacyjny podjął decyzję o przedłużeniu rejestracji do dnia 29 kwietnia 2016 roku. Formularz rejestracyjny
znajduje się na stronie: http://konferencje.whibz.ur.krakow.pl/.

Pragniemy przypomnieć, że tematyka Konferencja dotyczy szeroko pojętych nauk o zwierzętach, a w szczególności:
– molekularnych podstaw procesów fizjologicznych
– metod doskonalenia i ochrony bioróżnorodności zwierząt
– zwierząt gospodarskich jako modelu w badaniach biomedycznych
– dobrostanu zwierząt gospodarskich, laboratoryjnych i amatorskich –
najnowszych trendów w żywieniu zwierząt
– jakości i bezpieczeństwa surowców oraz produktów pochodzenia zwierzęcego
– aktualnych problemów hodowli drobiu i ptaków ozdobnych.
W programie Konferencji przewidziano wykłady plenarne oraz prezentacje
komunikatów naukowych w formie doniesień i posterów.
Streszczenia w języku angielskim (opcjonalnie w językach polskim i
angielskim) zostaną wydane w recenzowanych Materiałów Konferencyjnych.
Objętość tekstu streszczenia nie powinna przekraczać 2000 znaków.

Konferencja odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, al. 29 Listopada 46.

Koszt uczestnictwa w Konferencji wynosi 600 zł i obejmuje udział w sesjach, materiały konferencyjne, obiady, kolację oraz przerwy kawowe. Wpłat prosimy dokonywać do dnia 10.05.2016 r. przelewem na konto:
Bank BPH 67 1060 0076 0000 3210 0014 7293
z dopiskiem „Konferencja WHiBZ [imię i nazwisko uczestnika]„.

Szczegółowy program Konferencji będzie podany w komunikacie nr 3, który zostanie opublikowany na stronie internetowej oraz przesłany pocztą elektroniczną do dnia 15 maja 2016 roku.

dr hab. Piotr Micek, prof. UR
Komitetu Organizacyjnego