18-20.03.2016 XIII Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji „Hubertus EXPO”

czwartek 31.03.2016

W dniach 18-20 marca odbyły się XIII Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji „Hubertus EXPO”, na których Koło Naukowe Aves wraz z Sekcją Zoologiczną Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach miało przyjemność po raz trzeci reprezentować Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW. Mimo wielu innych ciekawych atrakcji, nasze stoisko wzbudzało duże zainteresowanie, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, dla których przeznaczono specjalny kącik edukacyjny. KN Aves dzielnie pomagały reprezentować Ufka (raróg) i Methys (myszołów). Nasze Koło miało również okazję przedstawić swoje ptaki oraz pomóc kolegom z Gniazda Sokolników podczas pokazu, gdzie zostały zaprezentowane lot sokoła wędrownego do wabidła oraz przyloty jastrzębia Harrisa do rękawicy, kilka centymetrów nad głowami poruszonej publiczności. Wśród przedstawionych gatunków znalazły się także białozór i skupiający na sobie najwięcej uwagi, majestatyczny samiec orła przedniego.

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy myśliwych tą piękną alternatywą klasycznego polowania z bronią. Liczymy też, że wśród pozostałych zwiedzających nasze starania edukacyjne zaowocują większą świadomością ekologiczną, nie tylko dotyczącą gatunków ptaków drapieżnych, lecz także innych ważnych przedstawicieli polskiej fauny.

5