29. 02. 2016r. Myszołów w Klubie 29

wtorek 8.03.2016

Co 4 lata luty ma jeden dodatkowy dzień, który należy wykorzystać jak najlepiej. Członkowie Koła Naukowego Aves postanowili więc odwiedzić „Klub 29” – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Odpowiedzialni” w Domu Kultury na Stokłosach. Studenci zaprezentowali grupie przedszkolaków myszołowa zwyczajnego. Po krótkiej prelekcji edukacyjnej, za poprawne odpowiedzi na zadawane pytania, dzieci miały okazję samodzielnie wykonać przylot ptaka do rękawicy. Myszołów wykazał się ogromną cierpliwością, jak również zwinnością, przelatując pomiędzy nogami przedszkolaków. Dzięki tym zajęciom dzieci już na zawsze zapamiętają, co to są ptaki drapieżne oraz jak wygląda ten najliczniej występujący w Polsce.

1

23