WYSTAWA KUR OZDOBNYCH – FILM Z WYSTAWY

środa 3.02.2016

kurkaSzanowni Państwo! W celach popularyzatorskich raz w roku „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce organizuje Wystawę Kur Ozdobnych. Chcemy w ten sposób podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowli tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce.
Tegoroczna Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się 13-14.02.2016r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Ciszewskiego 10.
Na wystawie prezentowane będą kury z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu jeszcze innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata jakimi są m.in. Seramy, Szabo oraz Sebritki – o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy kurze – do których należą Brahmy, Kochiny o masie ciała ok. 7 – 10kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz kury długopiejące a wśród kur Ayam Ketawa charakteryzujące się niezwykłym śpiewem do złudzenia przypominającym śmiech szczęśliwego dziecka.
Wystawa adresowana jest zarówno do młodych jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników tych ptaków z Polski i zagranicy. W wystawie przewiduje się znaczący udział hodowców tych zwierząt, naukowców prowadzących badania na zwierzętach, studentów, a także przedstawicieli firm branżowych i innych instytucji. Przewidujemy ok. 800 szt. ozdobnych kur ocenianych przez sędziów z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji.
Co roku staramy się wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom prezentując najlepsze kury w Polsce. Mając na uwadze dużą frekwencję dzieci staramy się zapewnić im jak najwięcej atrakcji. Z roku na rok zwiększając ich liczbę. W tym roku czekać na Państwa będą: Koło Naukowe Aves ze swoją kolekcją ptaków drapieżnych, Koło Naukowe Wydziału Nauk o Zwierzętach – Sekcja zoologiczna, Hodowla krewetek akwariowych Kumak Shrimp z Wystawą Akwarystyczną.

Nie zapominamy też o Hodowcach, bez których Wystawa nie mogłaby się odbyć. Na Naszej Wystawie swoje stoiska z produktami będą prezentowali specjaliści z całej Polski. Będzie można kupić inkubator, preparaty prewencyjne, klatki transportowe, proste wyposażenie do kurnika, żywe ptaki, literaturę naukową oraz dowiedzieć się czym jest i na czym polega fizjoterapia zwierząt.

W związku z tym, że kury ozdobne stanowią szeroko zróżnicowaną grupę pod względem fenotypowym, każdy zwiedzający znajdzie rasę najbardziej przypadającą mu do gustu. Najbliższe dni dla hodowców będą wymagały dużo czasu i poświęcenia. Ptaki przed wystawą zawsze są starannie przygotowywane oraz odpowiednio żywione aby mogły zaprezentować się jak najlepiej ich fryzury nie odbiegają od tych prezentowanych przez modelki na wybiegach we Francji czy we Włoszech. Wystawa jest swego rodzaju podsumowaniem ich całorocznej pracy hodowlanej. Trzymajcie Państwo kciuki !!!
No i nie zabraknie pana Rafała z różową watą, zapraszamy !!!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU Z WYSTAWY:

Wystawa_kur_ozdobnych