Koń TROJAŃSKI na raka

piątek 8.01.2016

zdj_wnozW Rzeczpospolitej z 24-27 grudnia 2015r. ukazał się artykuł pt:”Koń TROJAŃSKI na raka”, w którym pracownicy naszego Wydziału, z Zakładu Nanobiotechnologii, dzielili się z czytelnikami informacjami na temat wykonywanych przez siebie badań z wykorzystaniem takich nanocząstek jak grafen, platyna w leczeniu niektórych postaci raka. Badania prowadzone są także w kierunku wykorzystania w terapii nowotworowej systemów modyfikacji komórek macierzystych, co może w przyszłości być wykorzystane w hodowli tkanek poza organizmem, również w celach transplantologii. Pani Prof. Ewy Sawosz Chwalibóg i jej zespołowi: dr Marcie Grodzik, dr Marcie Kutwin, dr Sławomirowi Jaworskiemu, mgr Barbarze Strojny, dr Mateuszowi Wierzbickiemu i dr Annie Hotowy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Rzeczpospolita