21.12.2015 Finał konkursu „Ptaki zimujące z Polsce”

wtorek 5.01.2016

W dniu 21 grudnia 2015r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Ptaki zimujące w Polsce”. Konkurs był skierowany do uczniów klas 5-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum z terenu województwa mazowieckiego. Laureaci konkursu musieli pokonać niemałą konkurencję – prawie 400 zdjęć i kilkadziesiąt szkół z całego województwa. Gościem specjalnym Finału była reprezentantka naszego Koła Marlena Koźlińska wraz z sokołem rarogiem. Uczestnicy konkursu dowiedzieli się, czym jest sokolnictwo oraz zgłębili wiedzę na temat ptaków drapieżnych. Możliwość zobaczenia z bliska raroga wywarła duże wrażenie na młodzieży interesującej się ptakami. Mamy nadzieję, że może w niektórych młodych ludziach dzięki temu spotkaniu zaszczepiliśmy pasję i miłość do skrzydlatych łowców.

Więcej informacji:

2