Zajęcia dla studentów anglojęzycznych

poniedziałek 14.12.2015

W dniach 5, 9 i 19 listopada przy domku sokolarni Koła Naukowego Aves odbyły się zajęcia dla studiujących w języku angielskim studentów weterynarii SGGW. Prowadzone były przez Pawła, którego wspomagali Agata, Magda, Marlena i Wojtek. Zajęcia miały na celu przybliżenie studentom historii i podstaw sokolnictwa, ale co najważniejsze (dla ich kierunku) poznanie podstawowych cech pozwalających na rozróżnienie gatunków przedstawicieli jastrzębiowatych i sokołowatych. Przyszli lekarze weterynarii zostali zaznajomieni z cechami, które można zobaczyć z daleka jak i z bliska, oraz z różnicami w sposobach lotu u przedstawicieli różnych gatunków. Znaczna większość przybyłych wykazywała duże zainteresowanie tematem, nie tylko bacznie przysłuchując się małemu wykładowi w terenie, ale także zadając pytania, a czasem nawet notując co ciekawsze informacje. W czasie pokazu lotów każdy chętny mógł wykonać z myszołowem zwyczajnym Methys przylot do rękawicy, a później zrobić sobie z nim zdjęcie.

zdj7 zdj6
zdj5 zdj4