Goście na Wydziale: Polmass SA i POLSUS

środa 9.12.2015

Bez tytułuW dniu 7 grudnia 2015r. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Nowe technologie w produkcji zwierzęcej” dla studentów kierunku Zootechnika studiów II stopnia, które prowadził mgr inż. Wojciech Goszczycki z firmy Polmass SA. Tematem zajęć był zdrowy wychów cieląt oraz wykorzystania AgriNIRS w precyzyjnym żywieniu zwierząt. Zajęcia połączone były z pokazem przenośnego urządzenia do szybkiej analizy składu chemicznego pasz objętościowych w gospodarstwach wyspecjalizowanych w chowie bydła.
W drugiej części zajęć gościliśmy Panią dr Annę Hammermeister z Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS, która przedstawiła działania podejmowane przez POLSUS obejmujące szereg inicjatyw na rzecz stabilizacji i ochrony rynku trzody chlewnej, działania promocyjne i informacyjne wspierające sektor hodowli i chowu świń, opracowanie pt.”Strategia odbudowy i rozwoju produkcji trzody chlewnej w Polsce do roku 2030″, a także system PQS (Pork Quality System) – System Jakości Wieprzowiny, którego „POLSUS” jest współautorem i współwłaścicielem. System PQS został uznany w 2009 r. przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za krajowy system jakości żywności.