Spectrum

poniedziałek 7.12.2015

Dnia 21 listopada 2015 r. w ramach działalności Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich Sekcje Hodowców Drobiu i Hodowców Małych Przeżuwaczy przygotowały specjalny program dla podopiecznych Centrum Kompleksowej Terapii Psychologiczno-Pedagogicznej „Spektrum”.

Przedszkole terapeutyczne jest pierwszą w powiecie grodziskim placówką prowadzącą kompleksową terapię dzieci ze spektrum autyzmu w oparciu o zasady Stosowanej Analizy Zachowania zwanej inaczej terapią behawioralną. W punkcie przedszkolnym założonym przez psycholog Panią Katarzynę Wiśniewską realizowany jest program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz działania terapeutyczne. Terapeuci posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem, zebrane podczas ponad 10 lat intensywnej pracy, to osoby, które jako jedne z pierwszych w Polsce szkoliły się w nurcie Stosowanej Analizy Zachowania pod superwizją dr Moniki Suchowierskiej. Posiadają nie tylko 10. letnie doświadczenie zawodowe, dużą wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną, ale ciągle doskonalą i rozwijają swoje umiejętności dzięki czemu oferowana dzieciom z zaburzeniami rozwoju pomoc jest niezwykle efektywna.

Dzięki zajęciom przygotowanym przez nasze Koło Naukowe dzieci poznały zwierzęta gospodarskie i odkrywały tajemnice fermowych dźwięków. Zobaczyły, co znajduje się w jaju, odkryły, że jajko nie służy jedynie do jedzenia i poznały okrywy zwierząt. Wprowadziliśmy je w wiejski świat, a one uchyliły nam drzwi do swojego.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!