Goście na Wydziale: AGRICON Sp. z o.o. i PELLON

poniedziałek 30.11.2015

12345W dniu 30 listopada 2015r. gościliśmy na Wydziale przedstawicieli dwóch firm: AGRICON  i PELLON, w ramach zajęć z przedmiotu „Nowe technologie w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów II stopnia na kierunku Zootechnika. Firmę AGRICON Sp. z o.o. reprezentował Prezes Zarządu Pan Dariusz Patalan, który przedstawił zagadnienia związane z projektowaniem, budową i wyposażeniem obiektów inwentarskich. Studenci zapoznali się z elementami  budownictwa inwentarskiego, z wykorzystaniem różnych systemów ogrzewania, wentylacji (m.in. mechaniczna tunelowa, sufit oddychający DIFF-AIR, wentylacja COMBI TUNNEL) i chłodzenia chlewni (m. in. COMBI COOL, COOL BOX, PAD COOLING).

Panowie Józef Homanowski i Dariusz Kędzierski z firmy PELLON omówili automatykę żywienia bydła, w której wykorzystuje się kompleksowe rozwiązania takie jak: Robot Pellon TMR, Robot Pellon Combi czy Robot Pellon do pasz treściwych. Rozwiązania te redukują pracochłonność, podnoszą wydajność mleczną krów (zwiększona częstotliwość karmienia, dawka dostosowana indywidualnie dla grupy krów w tej samej fazie laktacji), zwiększają ruch krów w oborze. Studentów bardzo interesowały koszty eksploatacji robotów Pellon. Tematem poruszanym na zajęciach był także Manure Master – inteligentny system usuwania odchodów w oborach.