Goście na Wydziale, firmy: Evonik i Pellon

czwartek 26.11.2015

Bez tytułuW dniu 23 listopada 2015r. gościliśmy na zajęciach z przedmiotu „Nowe technologie w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów II stopnia kierunku Zootechnika przedstawicieli firm: Evonik i Pellon.
Firmę Evonik reprezentowali Panowie mgr Piotr Kwiatkowski i mgr Robert Łubnicki, absolwenci naszego Wydziału. W przystępny sposób przedstawili specyfikę firmy, jednego z największych na świecie producentów i dystrybutorów aminokwasów syntetycznych do produkcji mieszanek pełnoporcjowych i premiksów, przede wszystkim dla drobiu i trzody chlewnej. Mgr Piotr Kwiatkowski przedstawił wyniki badań nad nową formą lizyny Biolys®70 zastosowaną w mieszankach o obniżonym poziomie białka na wyniki produkcyjne i ekonomiczne tuczu świń.
W drugiej części zajęć pracownicy firmy Pellon, Panowie Grzegorz Kędzierski-Dyrektor Zarządzający i Pan Józef Homanowski-Przedstawiciel Regionalny, zapoznali studentów z zaletami żywienia świń na mokro z wykorzystaniem systemu Pellon, a także przedstawili korzyści wynikające z zastosowania w żywieniu świń na mokro produktów ubocznych przemysłu rolno-spożywczego.
Studenci z zainteresowaniem słuchali zaproszonych na zajęcia gości.