21.10.2015 Zajęcia z dziećmi

niedziela 22.11.2015

W środę 21 października we wczesnych godzinach porannych naszą uczelnię wraz z rodzicami odwiedziło 16 dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Przedszkola Daniel przy ulicy Dereniowej w Warszawie.  Dla przybyłych młodych i dorosłych gości zorganizowaliśmy lekcję pokazową. Spotkanie odbyło się w budynku 23 w sali 1086, czyli naszej ulubionej, tej samej, w której regularnie odbywają się spotkania KN Aves. Na sam początek dzieci ( a także rodzice ;) ) mogły na żywo zobaczyć dwa sokoły rarogi, myszołowa, płomykówkę, oraz uszatkę. Następnie wysłuchały bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej biologii ptaków szponiastych, podstaw sokolnictwa i niezbędnego sprzętu potrzebnego do uprawiania tej sztuki. W stronę widowni padały pytania: „Do czego służy krętlik?”, „A na co poluje rybołów i dlaczego nie wykorzystuje się go w sokolnictwie”? Zainteresowani sowami mogli wysłuchać prezentacji również o tych ptakach; „Dlaczego latają tak cicho? Może wiecie?” Po części teoretycznej spotkania ubraliśmy się ciepło, bo na dworze już prawie mróz i udaliśmy się na stary kampus SGGW, gdzie mieści się nasza sokolarnia. Tam dzieci miały okazję zobaczyć swobodne loty dwóch ptaków: myszołowa i raroga, czyli przedstawicieli ptaków niskiego i wysokiego lotu. Oba ptaki spisały się na medal, wykonując swój trening. W ogóle nie przejęły się obecnością tak licznej grupy ludzi. My podobnego widoku doświadczamy na co dzień, a i tak byliśmy pod wrażeniem ich pięknego lotu. Co pomyślały o tym spotkaniu dzieci? Patrząc po minach – były bardzo zadowolone.

zd5 zd6
zd7 zd8