19.10.2015 Nabór nowych członków do Koła Naukowego Aves

niedziela 22.11.2015

zd4

W poniedziałek 19 października odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie Koła Naukowego Aves w roku akademickim 2015/16. Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie nowych studentów zainteresowanych ptakami oraz sokolnictwem do wstąpienia w nasze szeregi. Cała sala została zapełniona przez studentów Wydziału Nauk o Zwierzętach, Weterynarii, Leśnictwa oraz innych Wydziałów. Spotkanie otworzyła opiekunka naszego Koła – dr inż. Monika Łukasiewicz, natomiast poprowadziła je nasza prezeska – Renáta Tobolová. Zainteresowani dowiedzieli się, co jest przedmiotem naszych zainteresowań oraz jaką działalność prowadzimy i w jakim kierunku chcemy się rozwijać. Każdy miał również okazję przyjrzeć się z bliska naszym podopiecznym, ponieważ, jak już nakazuje tradycja, ptaki drapieżne są nieodzownym elementem naszych spotkań. Po części wprowadzającej członkowie Koła chętnie odpowiadali na pytania i rozwiewali wątpliwości. Mamy nadzieję, że tym samym rozpoczęliśmy nowy, owocny rok akademicki, a także daliśmy perspektywy na rozwój swoich pasji nowym osobom.