14 i 21.10.2015r zajęcia dla studentów WNZ – ptaki drapieżne i sokolnictwo

niedziela 22.11.2015

Członkowie Koła Naukowego Aves w dniach 14 oraz 21.10.2015r. przeprowadzili zajęcia praktyczne dla studentów Zootechniki II° w ramach przedmiotu Proekologiczne metody ochrony, chowu i hodowli zwierząt gospodarskich i gatunków dzikich dotyczące ptaków drapieżnych oraz sokolnictwa. Na terenie kampusu SGGW przeprowadzono zajęcia z podstawowym treningiem oraz układaniem ptaka drapieżnego w praktyce. Studenci zostali zapoznani z biologią wybranych gatunków ptaków drapieżnych: sokołem, jastrzębiem, myszołowem, myszołowem, krogulcem. Pokrótce dowiedzieli się o historii sokolnictwa oraz współczesnej roli sokolnika tj. reintrodukcji zagrożonych gatunków, ochronie biologicznej budynków czy lotnisk. Na sali studenci  odbyli zajęcia praktyczne obejmujące: obchodzenie się z ptakami, podawanie na rękawicy, zakładanie i zdejmowanie oprzyrządowania, wiązanie węzłów sokolniczych oraz własnoręcznie przygotowywali oprzyrządowanie niezbędne do pracy z ptakiem drapieżnym m.in. pęta. Zajęcia miały charakter czysto praktyczny !

1