XIX Warsztaty Zootechniczne

czwartek 19.11.2015

logo_PTZW dniu 18.11.2015r. odbyły się na Wydziale Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie XIX Warsztaty Zootechniczne. Konferencja na temat „SPOŁECZNY WYMIAR NAUK O ZWIERZĘTACH” zgromadziła ponad 240 uczestników z krajowych instytutów naukowych i ośrodków akademickich.

Konferencja została zorganizowana przez:

* Polskie Towarzystwo Zootechniczne – Koło Warszawskie;

* Wydział Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie;

* Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt;

* Studenckie Koło Naukowe Hodowców Zwierząt Gospodarskich przy WNZ SGGW.

Zaproszonych wykładowców z kraju i zagranicy oraz wszystkich zgromadzonych –  członków Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów z UTP w Bydgoszczy, UPH w Siedlcach, ZUT w Szczecinie, UP we Wrocławiu, UP w Poznaniu, UR w Krakowie, UWM w Olsztynie, PRz i URz w Rzeszowie, oraz IZ-PIB w Krakowie, IGiHZ PAN w Jastrzębcu, IFiŻZ PAN w Jabłonnie oraz WNZ i WMW Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powitała w imieniu Władz Wydziału Nauk o Zwierzętach Pani Dziekan ds. Nauki dr hab. Iwona Kosieradzka – Prof. SGGW oraz Przewodnicząca Warszawskiego Koła PTZ Prof. dr hab. Anna Rekiel.

Wykłady wygłosili: dr Marta Grodzik – WNZ (SGGW Warszawa), dr Michał Skibniewski – WMW (SGGW Warszawa), dr Ricardo F. Campos WMW (SGGW Warszawa), dr Magdalena Mleczko – Uniwersytet Berkeley, Kalifornia (USA), dr Daniel Polasik – WBiHZ (ZUT Szczecin), dr hab. Elżbieta Krzęcio-Nieczyporuk – WP (UHP Siedlce), dr hab. Katarzyna Antosik – WP (UPH Siedlce), dr hab. Krzysztof Tereszkiewicz – WZ (Politechnika Rzeszowska, Rzeszów), mgr inż. Wioleta Kniżewska – WNZ (SGGW). Referaty opublikowano w Przeglądzie Hodowlanym (z. 6/2015).

Wykłady oparte na innowacyjnych badaniach własnych, prezentujące osiągniecia krajowych i międzynarodowych zespołów badawczych, bardzo dobrze udokumentowane i przedstawione, wzbudziły duże zainteresowanie słuchaczy. Prezentacjom i wykładom towarzyszyły pytania zadawane przez młodzież akademicką oraz ożywiona dyskusja z udziałem pracowników naukowych.

.           Dziękując wykładowcom i słuchaczom za wspólnie spędzony czas Przewodnicząca Warszawskiego Koła PTZ Prof. dr hab. Anna Rekiel zaprosiła wszystkich zebranych do Warszawy na jubileuszowe XX Warsztaty Zootechniczne w listopadzie 2016 roku.

Prezentacja 2015