Goście na Wydziale: firma Probiotics Polska i P.H. Konrad

wtorek 17.11.2015

b1W dniu 16 listopada 2015 r. zajęcia z przedmiotu „Nowoczesne technologie w produkcji zwierzęcej” dla studentów WNZ studiów stacjonarnych II stopnia poprowadzili Pan Tadeusz Maciejewski z firmy Probiotics Polska., który przedstawił prezentację dotyczący wykorzystania pożytecznych mikroorganizmów w nowoczesnej produkcji zwierzęcej. Z dużym zainteresowaniem studentów spotkały się przedstawione przez Pana Tadeusza wyniki doświadczeń z wykorzystaniem „probioemów” w produkcji mleka oraz uprawach polowych. Zwieńczeniem zajęć była degustacji preparatów!!!.
Drugą część zajęć poprowadzone zostały przez Pana Jacka Grelę z firmy P.H. Konrad. Prezentacja dotyczyła zagadnień związanych z występowaniem nowych genów recesywnych w populacji bydła mlecznego oraz praktycznych aspektów prowadzenia rozrodu w stadach mlecznych.
Składamy serdeczne podziękowania Państwu za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i podzielenie się najnowszymi wiadomościami z zakresu genetyki oraz probiotechnologii.