Wizyta w Cargill Poland

sobota 7.11.2015

firm_26766_c8390d_bigW dniu 26 października 2015 roku w ramach przedmiotu „Nowe technologie w produkcji zwierzęcej” pracownicy Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW Pani dr hab. Justyna Więcek i Pani dr Monika Michalczuk wraz ze studentami studiów stacjonarnych II stopnia zostali zaproszeni przez firmę Cargill Poland Sp. z o. o. do wzięcia udziału w warsztatach naukowych przygotowanych dla przyszłych absolwentów kierunku zootechnika. Studenci mieli możliwość odwiedzenia fermy badań aplikacyjnych firmy Cargill Poland Sp. z o. o. w Czapelkach/ k. Świecia. Ferma istnieje od 1994 roku, i w czasie 20. lat swojej działalności przeprowadzono na niej ponad 700 doświadczeń żywieniowych. Zadaniem fermy jest doskonalenie produktów, przekazywanie rozwiązań w żywieniu zwierząt oraz wsparcie środowiska naukowego. W czasie spotkania prelekcję na temat wyników produkcyjnych zwierząt utrzymywanych na fermie za ostatni rok wygłosił Pan dr inż. Robert Burek (Product Manager, trzoda chlewna), następnie Pani mgr Dagmara Telus oprowadziła studentów SGGW po fermie kurcząt brojlerów, sektorze loch luźnych i prośnych oraz porodówce, odchowalni warchlaków i tuczarni. Druga część zajęć poświęcona była pracy zawodowej naszych przyszłych absolwentów – firma zorganizowała warsztaty dotyczące programu pierwszej pracy. Pani Lucyna Piórkowska, kierownik personalny do spraw zarządzania talentami i ich rozwojem, przedstawiła założenia projektu pierwszej pracy w firmie Cargill Poland Sp. z o. o. Następnie Pani mgr inż. Ewelina Walas, absolwentka naszego Wydziału, opowiedziała zebranym o stażu w ramach programu i swoich pierwszych miesiącach pracy w firmie. Merytorycznie Panią Ewelinę wspierał Pan Piotr Bońkowski, który był również uczestnikiem programu Pierwsza Praca zanim został zatrudniony w dziale sprzedaży.
Nad całymi warsztatami merytorycznie czuwali Pani Lucyna Piórkowska, Pan Grzegorz Michalczuk i Pan Ryszard Gołębiewski, za co serdecznie dziękują pracownicy i studenci WNZ SGGW w Warszawie.