8.10.2015 Zajęcia w Klubotece Dojrzałego Człowieka

niedziela 18.10.2015

Członkowie Koła Naukowego Aves bardzo często przeprowadzają zajęcia i pokazy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, dostajemy w tej sprawie mnóstwo maili i telefonów od nauczycieli lub opiekunów. Tym razem mieliśmy jednak okazję zaprezentować się przed nieco inną publicznością. 8 października wybraliśmy się do Kluboteki Dojrzałego Człowieka, przytulnego miejsca na warszawskim Ursynowie, gdzie ludzie po pięćdziesiątym roku życia mogą w interesujący sposób spędzić swój wolny czas. Wraz z naszymi weterankami – Ufką (raróg stepowy) i Methys (myszołów zwyczajny) oraz młodziutką Robinią (jastrząb gołębiarz), dopiero uczącą się przebywania w dużym gronie ludzi, poprowadziliśmy zajęcia z cyklu „Podziel się pasją” o nazwie „Świat szponiastych łowców z bliska”. Najpierw koleżanka Renáta Tobolová wygłosiła krótką prelekcję dotyczącą poszczególnych grup ptaków łowczych, sokolnictwa oraz akcesoriów sokolniczych. Następnie pokazaliśmy, w jaki sposób wygląda kapturzenie ptaka oraz przylot z rękawicy do rękawicy. Methys sprawnie latała nad głowami publiczności, nieraz wzbudzając niemały entuzjazm, zachwyt, a niekiedy lekką obawę. Jak na tak małą dostępną przestrzeń, poradziła sobie naprawdę znakomicie! Później nastąpiła interaktywna część zajęć, możliwość wykonania samodzielnie przylotu do rękawicy, potrzymania ptaka na rękawicy, zrobienia sobie zdjęcia czy zadawania pytań. Wieczór ze szponiastymi łowcami wywołał pozytywne poruszenie wśród wszystkich obecnych na sali i na pewno okazał się jednym z ciekawszych wydarzeń zorganizowanych w Klubotece. Serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i okazane zainteresowanie! Zdjęcia wykonał pan Marek Długosiewicz.

1-91

1-90