22.09.2015 Zajęcia z dziećmi

niedziela 18.10.2015

Dnia 22 września 2015r. o godzinie 12:30 do sokolarni na terenie kampusu SGGW zawitała grupa uczniów z publicznej szkoły podstawowej znajdującej się nieopodal uczelni. Zajęcia w ramach ćwiczeń z biologii poprowadził dla nich członek naszego Koła Paweł Kosiarz. Dzieciom przybliżona została systematyka ptaków drapieżnych, rozróżnianie podstawowych gatunków występujących w Polsce oraz wykorzystanie ptaków łowczych w sokolnictwie. Następnie udzielono im odpowiedzi na liczne pytania. Po wprowadzeniu i omówieniu zagadnień uczniowie mieli okazję zobaczyć jedną z naszych codziennych czynności, czyli trening z ptakiem – w tym przypadku z sokołem, co niewątpliwie wzbudziło u nich największe zainteresowanie. Po przeprowadzeniu krótkiego pokazu dzieci mogły potrzymać ptaka na rękawicy i zrobić sobie z nim zdjęcie, czego nie odmówiły sobie również panie opiekunki. Po tych 1,5-godzinnych zajęciach uczniowie udali się w dalszą podróż po kampusie SGGW, aby zdobywać wiedzę.

1-80

1-79