1.10.2015 „Magia Natury, czyli piknik naukowy Sobieskiego”

niedziela 18.10.2015

W dzień rozpoczęcia nowego semestru akademickiego 1 października Koło Naukowe Aves uczestniczyło w Drugiej Edycji imprezy „Magia Natury, czyli piknik naukowy Sobieskiego” organizowanej w Zespole Szkół nr 121 w Warszawie. Tematem tegorocznego wydarzenia był motyw „Kiedy człowiek spotkał psa…”, nie zabrakło jednak ptaków drapieżnych dzielnie prezentujących się obok futrzastych czworonogów różnorakich ras. Tym razem zorganizowaliśmy dla uczestników interaktywną, edukacyjną zabawę z nagrodą w postaci możliwości stanięcia oko w oko z naszymi podopiecznymi. Na sali gimnastycznej ustawiliśmy trzy stanowiska. Na pierwszym z nich chętni musieli wylosować zdjęcie ptaka drapieżnego, odgadnąć przedstawiony gatunek, a następnie dopasować do gatunku odpowiednie pióro. Na drugim stanowisku trzeba było nazwać oraz opisać zastosowanie rożnych akcesoriów sokolniczych, trzecie zadanie polegało na rozpoznawaniu nagranych głosów ptaków drapieżnych. Za każde poprawnie „zaliczone” stanowisko dana osoba uzyskiwała pieczątkę. Zebranie trzech pieczątek, po jednej z każdego zadania, uprawniało do przejścia dalej, czyli odebrania nagrody w postaci możliwości zrobienia z Methys przylotu do rękawicy, wzięcia ptaka na rękawicę, dotknięcia go lub zrobienia sobie zdjęcia z naszymi podopiecznymi. Wysiłek okazał się opłacalny, a przecież nie ma to jak nauka połączona z dobrą zabawą! Zdjęcia wykonała pani Anna Orłowska.

1-81

1-83