1.09.2015 Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole w Klonie

niedziela 18.10.2015

Dnia 1 września 2015r. kilkoro reprezentantów KN Aves odwiedziło szkołę podstawową w miejscowości Klon niedaleko Ostrołęki. Wizyta ta wiązała się nie tylko z wojewódzkim rozpoczęciem roku szkolnego, ale także z rozpoczęciem współpracy pomiędzy naszym Kołem Naukowym a szkołą. Pojechaliśmy z rarogiem Ufką, jastrzębiami Robinią i Sakrahem, płomykówką Gilem oraz myszołowem Shani. Dzieciom opowiadaliśmy o życiu i biologii ptaków drapieżnych, o ich populacji w naszym kraju, a także zaprezentowaliśmy krótki przylot do rękawicy. Jeszcze w tym roku szkolnym odbędziemy cykl spotkań z dziećmi w Klonie. Zapoznamy ich z podstawami sokolnictwa, ekologią oraz sposobami postępowania z ptakami drapieżnymi (nie tylko tymi na rękawicy). Mamy nadzieję, że ta współpraca zaowocuje przyszłymi członkami KN Aves!

1-67