Sprawozdanie

środa 17.06.2015

Dnia 13.06.2015r. studenci Sekcji Hodowców Drobiu Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich wzięli udział w kolejnym wydarzeniu, którego celem było poszerzenie wiedzy związanej z branżą drobiarską.
Tym razem Sekcja wraz z opiekunem Panią Dr Moniką Michalczuk wyruszyła do miejscowości Góra Kalwaria, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych ośrodków Wylęgu Drobiu w kraju – ZWD Malec. Gospodarstwo rolne prowadzone jest przez Państwa Lidię i Henryka Malec, a w jego skład wchodzą: ferma odchowu (osobno dla kur i kogutów), ferma reprodukcyjna, zakład wylęgu drobiu oraz laboratorium serologiczne.
Sekcja Hodowców Drobiu miała niepowtarzalną okazję z bliska przyjrzeć się pracy Zakładu. Studenci byli pod ogromnym wrażeniem technicznego i logistycznego zaplecza fermy, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji zakładu wylęgowego.