Dni SGGW 2015 relacja filmowa

wtorek 16.06.2015

DNI_SGGW_2015_620x290px-790x395Już tradycyjnie w trakcie Dni SGGW 2015 odbyło się wiele pokazów dla miłośników fauny, które przygotował Wydział Nauk o Zwierzętach. Uczelniany park zamienił się w mini zoo. W tych dniach królowały w nim gady, płazy, ryby, raki, pszczoły, pająki, ślimaki i tchórzofretki. Nie zabrakło ciekawych zwierząt gospodarskich m.in. kur ozdobnych. Koła Naukowe WNZ prezentowały także jednodniowe przepiórki, gęsi kubańskie i indora rasy Bronze. Jak co roku podziwialiśmy zwierzęta grające w filmach i reklamach, po raz pierwszy na Dniach SGGW 2015 wystąpiła jałówka znana z serialu telewizyjnego „Blondynka”. Ogromne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła sztuczna krowa o wdzięcznym imieniu Melania, którą można było wydoić. Mogliśmy oglądać wystawę akwarystyczną połączoną z konferencją. Atrakcją pikniku były pokazy wyszkolenia psów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i koni policyjnych z Oddziału Prewencji KSP oraz pokaz umiejętności psów-ratowników z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty. Studenckie Koło Naukowe Aves przeprowadziło pokaz sokolniczy, a pszczelarze zaprezentowali tworzenie brody z roju pszczół. Na terenie nowej części kampusu można było oglądać alpaki. Te piękne zwierzęta pochodzą z Ameryki Południowej, ale dobrze aklimatyzują się w Polsce, jest ich u nas ok. 700 sztuk. Wydział Nauk o Zwierzętach razem z Polskim Związkiem Hodowców Alpak zaprezentował m. in. pokaz zwierząt obu istniejących ras: Suri i Huacaya, przędzenie włókna na kołowrotku, profesjonalny pokaz strzyży. Alpaki mogą być wykorzystane jako atrakcja w turystyce, rekreacji oraz alpakoterapii.

Zapraszamy na film: https://www.youtube.com/watch?v=73H6hodHjBU