Sukces naszego Studenta

sobota 13.06.2015

1.1.Rafał Maciaszek, student III roku kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich WNZ SGGW zajął II miejsce w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Biotopy 2015″, który odbył się 6-7 czerwca 2015r. podczas VII Śląskiego Weekendu Akwarystycznego w Katowicach. Akwarium zatytułowane „Łurzyckie wody nadwiślane” nawiązywało do starorzeczy Wisły na mazowieckim Urzeczu. W zbiorniku nie zabrakło przedstawicieli chruścików, przekopnic czy topielic. To właśnie zwierzęta nadały mu ciekawy i naturalny charakter, były także częścią aranżacji – dzięki nim akwarium „żyło”. Przedstawiono także zagrożenie, jakim jest obecność w tych zbiornikach gatunków inwazyjnych – trawianki i raka pręgowanego, z dnia na dzień ograniczały one liczbę pozostałych zwierząt w zbiorniku. Serdecznie gratulujemy!