Dni SGGW 2015

piątek 29.05.2015

W dniach 22-23.05.2015 roku odbyły się Dni SGGW, organizowane corocznie przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Śladem lat ubiegłych zaprezentowało się również Koło Naukowe Hodowców Zwierząt Gospodarskich. Członkowie Sekcji Bydła prezentowali prawidłowe metody pozyskiwania mleka wykorzystując niezawodną Melanię-naturalnych rozmiarów sztuczną krowę będącą niemałą atrakcją dla odwiedzające dni dzieci a także studentów. Od członków Sekcji Hodowców Drobiu odwiedzający mogli nauczyć się kilku sposobów rozpoznawania świeżości jaj, zobaczyć i porównać jaja różnych gatunków drobiu (kury, indyka, perlicy, przepiórki, kaczki, gęsi) oraz poznać różnorodność i przyczyny powstawania anomalii budowy jaja. Dodatkowo zaprezentowano naturalne dodatki barwiące żółtko. Sekcja Trzody Chlewnej przeprowadziła wśród zainteresowanych ankietę dotyczącą dzika, a pytania w niej zawarte dotyczyły zarówno biologii gatunku, zagrożeń wynikających z rosnącej populacji zwierząt oraz jakości pozyskiwanego od niego mięsa. Dla dzieci i młodzieży przygotowano konkurs ze słodkimi nagrodami, a najmłodszym zapewniono wielką radość w postaci wykonania malunku twarzy. Reklamą całego stoiska była zagroda, w której można było podziwiać indyka rasy Bronze oraz dwie gęsi rasy kubańskiej.

W całym przedsięwzięciu i  przygotowaniach pomogli:

Dr Monika Michalczuk

19. Wojciech Dyga
  20. Wioleta Kniżewska
  21. Marcin Sońta

Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym osobom w promowaniu Wydziału i naszego Koła Naukowego.