Wiedza – inwestycja w moje gospodarstwo

środa 22.04.2015

logo_KHZGSekcja Hodowców Drobiu prezentuje relację z pierwszego spotkania z producentem drobiu w ramach cyklu „Wiedza – inwestycja w moje gospodarstwo”.

Dnia 18 kwietnia 2015 roku Sekcja Hodowców Drobiu – Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich pod opieką Dr Moniki Michalczuk wzięła udział w warsztatach dotyczących utrzymania stada reprodukcyjnego kur mięsnych w gospodarstwie „Jajmar” prowadzonym przez mgr inż. Marka Woźnickiego (absolwenta Wydziału Nauki o Zwierzętach, SGGW w Warszawie).

Celem wizyty było zapoznanie się z aspektami prowadzenia nowoczesnej fermy drobiu mięsnego. Dzięki uprzejmości producenta członkowie Sekcji mogli z bliska przyjrzeć się codziennej pracy i obowiązkom związanym z prowadzeniem gospodarstwa. Studenci biorący udział w zajęciach poszerzyli swoją wiedzę z zakresu nowoczesnej produkcji zwierzęcej, uzyskali cenne informacje oraz praktyczne wskazówki dotyczące organizacji fermy, warunków utrzymania stada oraz pozyskania jaj wylęgowych najlepszej jakości.

Sekcja Drobiarska pragnie podziękować Panu mgr inż. Markowi Woźnickiemu za możliwość zapoznania się z historią fermy, sposobu chowu i wynikami produkcyjnymi ptaków.