Gość na Wydziale: firma Intervet

poniedziałek 30.03.2015

MSD_tcm104-3097W dniu 29 marca 2015 r. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów niestacjonarnych II° kierunku Zootechnika, które poprowadziła Pani Beata Chodakowska z firmy Intervet Sp. z o.o. Na początku Pani Beata przedstawiła specyfikę firmy, następnie zapoznała studentów z technikami szczepienia drobiu. Omówiła nowoczesne metody zapobiegania występowaniu chorób w stadzie oraz ograniczenia negatywnych skutków oddziaływania wirusów immunosupresyjnych. Studenci zapoznali się z rolą i technikami podawania szczepionek żywych i inaktywowanych oraz zastosowaniem ich w praktyce drobiarskiej. Bardzo ciekawe było zagadnienie dotyczące wody resztkowej mającej wpływ na prawidłowe pobranie szczepionki przez ptaki oraz wykorzystanie barwników w szczepieniu. Drugim tematem poruszonym przez Panią Beatę Chodakowską były straty ekonomiczne spowodowane kokcydiozą, omówiona została kontrola kokcydiozy w kraju oraz przyczyny braku skuteczności programów zwalczania tej choroby.