Konkurs „Akwarium dla Przedszkolaka” zakończony

czwartek 26.02.2015

AkwariumNa naszym Wydziale powstała kolejna inicjatywa promująca akwarystykę wśród najmłodszych, a także pozytywny stosunek do świata przyrody, pozwala uczyć wrażliwości oraz rozwija zdolności plastyczne. Pracownia Ichtiobiologii i Rybactwa naszego Wydziału oraz Hodowla Krewetek Akwariowych Kumak Shrimp zorganizowała konkurs artystyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zadanie polega na przedstawieniu ulubionego przez przedszkolaki zwierzątka wodnego – praca w formacie A4 wykonana dowolną techniką: rysunek, malarstwo, wycinanka. Konkurs trwa od 20 stycznia 2015r. do 27 lutego 2015r. i cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedszkoli. Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa. Sponsorzy ufundowali dla przedszkola, z którego dzieci otrzymają największą liczbę wyróżnień za wykonane prace, akwarium tzw. Shrimpset o pojemności 10l z pełnym wyposażeniem oraz z aranżacją roślinna i krewetkami. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone dnia 1.03.2015r. na fanpage’u wydarzenia na Facebook’u oraz na portalu www.akwarium.info.pl. Także wyróżniona zostanie jedna z osób zgłaszająca konkretne przedszkole do konkursu – Shimpset z wyposażeniem i krewetkami.

regulamin konkursu akwarium dla przedszkolaka

Wyniki konkursu:

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, przedszkolakom i promotorom. No Konkurs wpłynęło ponad 1800 prac z 24 przedszkoli. Tak ogromna liczba prac przekroczyła nasze oczekiwania! Tym samym zdecydowaliśmy się na organizację kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku!
ZWYCIĘZCĄ I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego zostało PRZEDSZKOLE NR 8 z Piaseczna, które otrzymało aż 11 wyróżnień!
Gratulacje dla przedszkolaków oraz ich promotora – Izabeli Kamińskiej, studentki III roku kierunku HiOZTiD naszego Wydziału. Niebawem w przedszkolu pojawi się przygotowany przez Twoje Zoo zestaw akwariowych AQUAEL ShrimpSet SMART 30l wraz z aranżacją od Krewetkarium  i zestawem pokarmów firmy Tropical. Iza Kamińska otrzymuje od nas drugi zbiornik AQUAEL ShrimpSet SMART 30l z pełnym wyposażeniem, krewetkami od Kumak Shrimp (do wyboru do koloru ). Zestaw pokarmów na cały rok (!) zapewniła firma Tropical. Szczególnie chcemy podkreślić udział Izy Kamińskiej w Konkursie. Otrzymaliśmy od Izy prace z kilku przedszkoli z terenu powiatu piaseczyńskiego. Tylko nieliczne prace nie otrzymały wyróżnień. Warto zaznaczyć, że DRUGIE MIEJSCE (10 wyróżnień) w konkursie zajęły przedszkolaki z NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO ZGROMADZENIA SIÓSTR MIŁOSIERDZIA ŚW. WINCENTEGO A PAULO z Pęcher, Także to przedszkole zostało zgłoszone do Konkursu przez Izę. Przedszkolaki, które zajęły drugie miejsce również otrzymują od nas akwarium z pełnym wyposażeniem, krewetkami, oraz zestawem pokarmów od firmy Tropical! Gratulacje!

Kolejne (czwarte w konkursie) akwarium powędruje do NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA „SKRZAT” Z ODDZIAŁAMI SPECJALNYMI z Lublina! Akwarium zostanie objęte opieką przez promotorów – Joannę Młynarską i Rafała Żołądka, którzy otrzymują od nas rośliny in vitro od Laboratorium313 oraz zestaw pokarmów od firmy Tropical. Gratulacje!

Na wyróżnienie zasługują również radni z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Śródmieście, którzy przesłali nam ogromną ilość prac przedszkolaków z Warszawy! Wszystkie wyróżnione prace zostaną zaprezentowane podczas Warszawskich Dni Akwarystyki 22-23 maja na Dniach SGGW w Warszawie.
To był tylko pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Akwarium dla Przedszkolaka”, teraz czas na etap II, o którym już niebawem!
Zapraszamy do udziału!”

Podaję również linka do pełnej galerii prac: