Student II roku kierunku Bioinżyniera zwierząt odnosi sukcesy w fotografii

wtorek 24.02.2015

1396027_212838518896866_1558504115_n-620x500oAdrian Czechowski, student SGGW finalistą ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Photo Grants Challenge Sztuka Wolności. Adrian Czechowski jest studentem II roku Wydziału Nauk o Zwierzetach, na kierunku bioinżynieria zwierząt, ale oprócz pasji do nauk przyrodniczych, ma również osiągnięcia w innych obszarach – od pewnego czasu zajmuje się fotografią i ma już w tej dyscyplinie pewne sukcesy. Dnia 19 lutego 2015 r. w warszawskim klubie Basen odbyła się Finałowa Gala konkursu Photo Grants Challenge Sztuka Wolności. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym fotografie uczestników zostały poddane ocenie internautów i Komisji Konkursowej. W drugim etapie, będącym dwuweekendowym kursem fotograficznym, 60 uczestników w 6 miastach Polski poznawało tajniki fotografii reportażowej, portretu i street photo. W etapie tym uczestnicy zobowiązani byli stworzyć cykl trzech zdjęć związanych tematycznie ze sztuką wolności. Następnie tylko 12 uczestników przeszło do ścisłego finału, na który składały się warsztaty fotograficzne. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć kolekcję 5 zdjęć nawiązujących do funduszy norweskich i EOG. Kolekcje umieszczone zostały na facebookowej platformie konkursowej i walczyły zarówno o głosy internautów jak i Komisji.

Adrian Czechowski zwyciężając w kolejnych etapach konkursu dotarł do finału, w którym wygrywając w głosowaniu internautów, otrzymał wyróżnienie i wspaniałe nagrody. Cykl zdjęć „Każdy dziecięcy Wszechświat dogasa tak samo” i kolekcję „Wolność a…” można znaleźć pod linkami:
Adrianowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze fotograficznej i naukowej!