Sukces naszych Studentów na XLI Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych

wtorek 16.12.2014

Bez tytułu5W XLI Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych SGGW, który odbył się w dniu 12 grudnia 2014r. wzięło udział 28 kół naukowych zgłaszając 178 prezentacji  i 37 posterów. Z naszego Wydziału zgłoszono 7 prezentacji Koła Naukowego Aves, 20 prezentacji Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich, 9 prezentacji Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach i 2 prezentacje Koła Naukowego Żywienia Zwierząt. Prezentacje naszych Studentów zdobyły 8 nagród i 6 wyróżnień. W ramach Przeglądu Dorobku Kół Naukowych odbył się konkurs Studenckich Projektów Naukowych, w którym startowało 9 projektów. Pierwsze miejsce i nagrodę 5 000,- zł otrzymali Mateusz Styczyński i Joanna Śmigielska z Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach za projekt: „Monitoring rozwoju piskląt krytycznie zagrożonej wyginięciem rudosterki szaropierśniej w Brazylii”, II miejsce i nagrodę 3 000, – zł otrzymali Renata Topolova i Piotr Wietrow z Koła Naukowego Aves za projekt: „Rozbudowa kompleksu edukacyjnego SGGW o woliery rozpłodowe dla ptaków szponiastych”. Wyróżniono projekt:”Konferencja świat szponiastych łowców” zgłoszony przez Koło Naukowe Aves. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych i wyróżnionych Studentów oraz ranking kół naukowych na SGGW. Wszystkim Studentom oraz Opiekunom Kół Naukowych na naszym Wydziale gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koło Naukowe Hodowców Zwierząt Gospodarskich

Monika Przeworska: „Badania zależności między wariantami genetycznymi β-laktoglobuliny a kształtowaniem się poziomu ogólnej zawartości kazeiny mleka krowiego o zróżnicowanej jakości cytologicznej”

Marcin Sońta i Wioleta Kniżewska: „Soja z polskich pól”

Magdalena Iglewska: Embriotransfer bydła w Polsce”