Gość na Wydziale: firma Big Dutchman

wtorek 16.12.2014

imagesW dniu 15 grudnia 2014r. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Nowoczesne technologie w produkcji zwierzęcej”, dla studentów II° kierunku Zootechnika, które poprowadzili przedstawiciele firmy Big Dutchman Polska Sp. z o. o. Technologię nowoczesnego chowu trzody chlewnej omówił Pan  Dyrektor Sprzedaży Artur Balcerowiak, następnie podstawowe zasady sterowania klimatem w nowoczesnej chlewni przedstawił Pan Łukasz Bartkowiak. Rynek drobiu w Polsce i jego perspektywy rozwoju przedstawiły Panie Dorota Jakuta i Ewa Szymańska. Kolejnym przedstawionym tematem były technologie stosowane w utrzymaniu stad reprodukcyjnych kur  mięsnych. Podsumowując spotkanie ze studentami Pan Łukasz Bartkowiak zaprezentował zintegrowany system zarządzania fermą (BigFarmNet) wykorzystywany w produkcji trzody chlewnej i drobiu.