Koło Naukowe Hodowców Zwierząt Gospodarskich rozpoczęło działalność w nowym roku akademickim 2014/2015

wtorek 4.11.2014

logoKHZGNie bądź jednym z wielu! Zostań jednym z Nas!”

W dniu 27.10.2014r. odbyło się pierwsze w roku akademickim 2014/2015 spotkanie Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich, o charakterze informacyjno-organizacyjnym. KNHZG działa na Wydziale dopiero 2 lata, mimo to może poszczycić się zajęciem II miejsca w ogólnej klasyfikacji Kół Naukowych SGGW oraz licznym udziałem członków w konferencjach o charakterze ogólnopolskim i wieloma publikacjami. Studentów przybyłych na spotkanie przywitał opiekun Koła i równocześnie opiekun Sekcji Hodowców Bydła Pan dr Marcin Gołębiewski wraz z opiekunami Sekcji Hodowców Trzody Chlewnej Panią prof. dr hab. Anną Rekiel oraz Sekcji Hodowców Drobiu Panią dr Moniką Michalczuk.

Podczas spotkania omówione zostały planowane na ten rok akademicki działania:

- kontynuacja prowadzonych badań, które prowadzą studenci;

- organizacja kursu inseminacji zwierząt gospodarskich;

- wyjazdy do firm związanych z produkcją zwierzęcą i ferm;

- kontynuacja cyklicznych szkoleń specjalistycznych;

Omówiony został także udział członków Koła w tegorocznym Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych SGGW. Członkowie Koła przeprowadzili wybory nowych władz Koła Hodowców Zwierząt Gospodarskich. Prezesem Koła została Pani inż. Monika Przeworska, wyłonieni zostali także prezesi poszczególnych Sekcji: Hodowców Bydła Pani Magdalena Iglewska, Hodowców Trzody Chlewnej Pan inż. Marcin Sońta, Hodowców Drobiu Pani Emilia Zachraj. Funkcję Sekretarza będzie pełnił Pan inż. Karol Pawłowski, a Skarbnikiem będzie Pani Agata Bielecka. Studentów zainteresowanych rozpoczęciem współpracy z Kołem Naukowym Hodowców Zwierząt Gospodarskich WNZ zachęcamy do kontaktu z ww. osobami i wstąpienia w nasze szeregi.