Goście na Wydziale: Stowarzyszenie EkosystEM i PELLON

wtorek 4.11.2014

Bez tytułu1W dniu 3 listopada 2014r. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Nowoczesne technologie w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów IIo na kierunku Zootechnika. W pierwszej części zajęcia poprowadzili: Pani Wioletta Mysiewicz ze Stowarzyszenia EkosystEM Dziedzictwo Natury, Regionalne Centra Mikroorganizmów, Pani dr n.wet. Olga Kulesza przedstawiła ProBioEmy w chowie i hodowli zwierząt oraz Pan Tadeusz Maciejewski mówił o praktycznych i ekonomicznych aspektach stosowania ProBioEmów. W drugiej części zajęć przedstawiciele firmy PELLON: Dyrektor Zarządzający Grzegorz Kędzierski i Przedstawiciel Regionalny Józef Homanowski zapoznali studentów z systemem karmienia płynnego w żywieniu tuczników, omówili jego zalety, możliwości wykorzystania produktów ubocznych przemysłu rolno-spożywczego w żywieniu świń, a także zasady sterowania komputerowym systemem zarządzania.