Goście na Wydziale: IGiHZ, RBB, Intergen

środa 29.10.2014

picture2W dniu 27 października 2014r. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Nowoczesne technologie w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych II° Wydziału Nauk o Zwierzętach, które poprowadził Pan dr hab. Artur Jóźwik oraz absolwentka naszego Wydziału Pani mgr inż. Paulina Lipińska z Laboratorium Jakości Surowców i Produktów Pochodzenia Zwierzęcego oraz Pasz Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN. Tematem zajęć było wykorzystanie produktów ubocznych przemysłu rolno-spożywczego w żywieniu przeżuwaczy oraz metody badawcze kontrolujące jakość żywności funkcjonalnej prowadzone w Laboratorium Jakości Surowców i Produktów Pochodzenia Zwierzęcego oraz Pasz. Drugą część zajęć poprowadził dr Jan-Henrich Osmers z firmy RBB oraz Panowie Jarosław Chudy i Dominik Uczciwek z firmy Intergen. Tematyka zajęć dotyczyła „Selekcji genomowej w hodowli bydła – aspekty praktyczne” oraz „Jakość nasienia buhajów seksowanych”. Oba wykłady odbyły się w języku angielskim.