V Mazowieckie Seminarium i Wystawa Szynszyli

sobota 25.10.2014

szynszyl1W dniu 25 października 2014r. odbyło się na naszym Wydziale V Mazowieckie Seminarium połączone z wystawą szynszyli zorganizowane przez Krajowy Związek Hodowców Szynszyli, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt i Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW. W seminarium i wystawie brali udział liczni hodowcy z województwa mazowieckiego, którzy prezentowali na wystawie szynszyle w wieku od 7 do 24 miesięcy o  różnych odmianach barwnych. Część wykładową poprowadzili specjaliści z zakresu hodowli i weterynarii. Podczas seminarium hodowcy mieli okaję wymiany poglądów na tematy związane z utrzymaniem, żywieniem i hodowlą szynszyli. Sędziowie z Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt Pani Alina Galiszewska i Pan Michał Panas dokonali oceny wystawianych szynszyli. Firma RADKON  zaprezentowała klatki dla szynszyli stada podstawowego wraz z wyposażeniem.