Goście na Wydziale

wtorek 21.10.2014

kurczak1W dniu 20 października 2014r. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Nowoczesne technologie w produkcji zwierzęcej” dla studentów Wydziału Nauk o Zwierzętach studiów stacjonarnych II°, które poprowadził Pan dr Artur Żbikowski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Katedry Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej Zakładu Chorób Ptaków. Tematem zajęć była praktyka weterynaryjna w kurniku poprawiająca bezpieczeństwo chowu różnych gatunków drobiu ze szczególnym uwzględnieniem programów i technik szczepień. W zajęciach uczestniczył również Pan Ireneusz Stachowiak, absolwent naszego Wydziału i specjalista ds. bioasekuracji, który omówił zagadnienia związane z prawidłowym funkcjonowaniem obiektów inwentarskich w momencie wprowadzania nowych zwierząt, ich aklimatyzacji oraz szczepień.

IMG_4341 IMG_4342 IMG_4349